Žaluzie - venkovní

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie

žaluzie

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou nejpoužívanějším exteriérovým stínícím prvkem. Umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení, zachycují přímé sluneční záření a chrání před jeho škodlivými účinky. Umístěním žaluzií do exteriéru nejúčinněji ovlivníte tepelné klima v interiéru.
Žaluzie mohou být ovládány klikou, šňůrou nebo elektropohonem 230V/50Hz. Motorové provedení má výhodu v možnosti zapojení do centrálního elektronického systému řízení. Pokud není stavebně připraveno jinak, jsou obvykle žaluzie doplněny krycími plechy pohledově ukrývající svazky vytažených žaluzií. Používají se k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů.
Dále jsou vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů.

Z - 90 / Popis

Z - 90

Venkovní hliníkové žaluzie Z - 90

Venkovní hliníkové žaluzie umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení a zachycují přímé sluneční paprsky. Horní profil o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním.
Horní profil může být zakryt krycím plechem. Lamely jsou hliníkové o šířce 90 mm a jsou standardně dodávány v 10-ti barevných odstínech, případně i v RAL provedení. Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření. Boční vedení je zajištěno vodícími lištami.
Hliníkové vodící lišty o rozměrech 20 x 20 mm jsou standardně dodávány v barvě stříbrný elox, ale v případě požadavku je možno dodat také v barvě RAL. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem.

Mezní rozměry

Typ min. šířka max. šířka max. výška max. plocha
Z - 90 s klikou 50 cm 400 cm 400 cm 9 m²
Z - 90 s motorem 60 cm 400 cm 400 cm 16 m²
Z - 90 spojené žaluzie       36 m²

C - 80 / Popis

C - 80

Venkovní hliníkové žaluzie C - 80

Venkovní hliníkové žaluzie umožňují plynule regulovat přirozené osvětlení a zachycují přímé sluneční paprsky.
Horní profil (může být zakryt krycím plechem) o rozměrech 58 x 56 mm je ocelový válcovaný, upravený pozinkováním. Lamely jsou hliníkové o šířce 80 mm a jsou standardně dodávány v 11-ti barevných odstínech, případně i v RAL provedení.
Navíjecí mechanismy, textilní žebříčky a vytahovací pásky jsou zhotovené z vysoce kvalitních materiálů odolávajícím povětrnostním vlivům a UV záření.
Boční vedení je zajištěno vodícími lištami. Hliníkové vodící lišty o rozměrech 20 x 20 mm jsou standardně dodávány v barvě stříbrný elox, ale v případě požadavku je možno dodat také v barvě RAL. Ovládání je zajištěno klikou nebo motorem.

Mezní rozměry

Typ min. šířka max. šířka max. výška max. plocha
Z - 80 s klikou 50 cm 400 cm 400 cm 9 m²
Z - 80 s motorem 60 cm 400 cm 400 cm 16 m²
Z - 80 spojené žaluzie       36 m²

Ext - 50 / Popis

Ext - 50

Venkovní hliníkové žaluzie Ext - 50

Žaluzie s označením EXT 50 jsou určeny pro exteriérové stínění menších ploch. Hliníkové lamely mají šířku 50 mm a jsou standardně dodávány v 11-ti barevných odstínech. Lamely jsou po výšce fixovány ocelovým lankem, čímž se minimalizuje pohyb lamel vlivem větru.
Horní profil o velikosti 40 x 40 mm je ocelový povrchově upravený pozinkováním a emailováním, stejně jako spodní profil.
Oba profily jsou standardně dodávány v bílé barvě. Navíječ ložisek a kolečka jsou zhotoveny z vysoce kvalitního plastového materiálu, zajišťující hladký a bezhlučný provoz.
V nabídce je několik možností ovládání a to nekonečnou šňůrou, klikou nebo motorem.

Mezní rozměry

Typ max. šířka max. výška max. plocha
Ext 50 250 cm 250 cm 5 m²

Int - 50 / Popis

Int - 50

Venkovní hliníkové žaluzie Int - 50

Žaluzie INT 50 jsou určeny pro umístění v interiéru a slouží především ke stínění větších ploch. Jsou vhodné i tam, kde by u jiných, subtilnějších typů žaluzií, mohlo docházet k mechanickému poškození lamel.
Hliníkové lamely mají šířku 50 mm a jsou standardně dodávány v 11-ti barevných odstínech. Horní profil o velikosti 40 x 40 mm je ocelový povrchově upravený pozinkováním a emailováním, stejně jako spodní profil.
Oba profily jsou dodávány v bílé barvě. Navíječ ložisek a kolečka jsou zhotoveny z vysoce kvalitního plastového materiálu, zajišťující hladký a bezhlučný provoz.
V nabídce je několik možností ovládání a to nekonečnou šňůrou, klikou nebo motorem.

Mezní rozměry

Typ max. šířka max. výška max. plocha
Int 50 350 cm 350 cm 6 m²

F - 80 / Popis

F - 80

Venkovní hliníkové žaluzie F - 80

Venkovní žaluzie F-80 umožňuje plynule regulovat přirozené osvětlení a zachycují přímé sluneční paprsky. Používá se k zastínění oken moderně pojatých rodinných domů, dále je vhodným řešením pro zastínění pásových oken administrativních budov a komerčních objektů.
Boční vedení je zajištěno ocelovými lanky nebo vodícími lištami. Žaluzie F-80 se oproti ostatním venkovním žaluziím vyznačuje nízkou výškou stažené žaluzie.
Žaluzie je spouštěna ve sklopené poloze a vytahována v otevřené (vodorovné) poloze.

Mezní rozměry

Typ min. šířka max. šířka max. výška max. plocha
F - 80 s klikou 50 cm 350 cm 400 cm 9 m²
F - 80 s motorem 60 cm 350 cm 400 cm 9 m²