Rolety - hliníkové

Rolety hliníkové

Rolety hliníkové

Rolety si získávají v ČR stále větší oblibu. Především u novostaveb rodinných domů se stávají neodmyslitelnou součástí oken. Díky variabilitě provedení je dnes možno použít hliníkové rolety pro všechny typy okenních otvorů.
Hliníkové rolety mají pro své uživatele celou řadu výhod. Vedle vynikající protisluneční ochrany je to ochrana proti úniku tepla a proti hluku. Hliníkové rolety chrání konstrukci oken proti povětrnostním vlivům a prodlužují tak jejich životnost. Uživatelé také oceňují ochranu proti vloupání. Proti nadzvednutí jsou rolety chráněny speciální pružinou. Rolety mohou být ovládány ručně či motoricky.
UPOZORNĚNÍ: U motoricky ovládaných rolet je nutno po namontování rolety na okno provést konečné seřízení koncových dorazů.

Rolety - podomítkové provedení / Popis

rolety

Podomítkovým provedením rolety je docílen čistý a ničím nerušený vzhled fasády.

Podomítkovým provedením rolety je docílen čistý a ničím nerušený vzhled fasády. Roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Pancíř je soubor lamel, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) dodávané standardně v 10-ti barevných odstínech nebo plastové v 7-mi barevných odstínech.
Roletový box je vyroben z hliníkového plechu a je dodáván v 5-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety.
Box je opatřen dřevocementovou deskou a omítací hliníkovou lištou pro možnost zaomítání. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálnímovládáním. Stejně jako roleta montovaná dodatečně, může být i podomítková roleta vybavena navíjecí protihmyzovou sítí.

Mezní rozměry

Typ váha pancíře max. šířka max. výška max. plocha
Hliníkové lamely 2,6 kg/cm² 250 cm 315 cm 5 m²
Plastové lamely 3 kg/cm² 180 cm 320 cm 2,4 m²

Předokenní rolety / Popis

rolety

Předokenní roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt.

Předokenní roleta se skládá z roletového pancíře, boxu a z vodících lišt. Pancíř je soubor lamel, které mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou) dodávané standardně v 10-ti barevných odstínech nebo plastové v 7-mi barevných odstínech.
Hliníkové vodící lišty se připevňují do rámu okna nebo ostění a jsou dodávány ve více tvarových provedeních umožňující optimální osazení rolety. Standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i RAL provedení). Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku a je dodáván v 5-ti velikostech, v závislosti na výšce rolety.
Box je možný dodat i v kulatém provedení a ve stejné barvě jako vodící lišty. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.

Mezní rozměry

Typ váha pancíře max. šířka max. výška max. plocha
Hliníkové lamely 2,6 kg/cm² 250 cm 315 cm 5 m²
Plastové lamely 3 kg/cm² 180 cm 320 cm 2,4 m²

Nadokenní celoplastové rolety / Popis

rolety

Roletový nadokenní systém je vhodný pro všechny druhy plastových oken.

Roletový nadokenní systém je vhodný pro všechny druhy plastových oken. Každý nadokenní prvek se skládá z vyrovnávacího profilu, vnější a vnitřní stěny, vodících lišt a z překladového profilu.
Komůrkové profily jsou 10 mm silné a navzájem do sebe zapadají. Lamely jsou plastové standardně dodávané v 7-mi barevných odstínech. Box a vodící lišty mohou být dodány v barvě bílé, hnědé, případně mohou být upraveny kašírováním v 11-ti barevných odstínech.
Při výrobě okenní jednotky se roleta přimontuje na okno a s oknem se pak jako kompletní stavební díl zabuduje do stavebního otvoru. Tímto řešením je docílen čistý a ničím nerušený vzhled fasády.

Mezní rozměry

Typ váha pancíře max. šířka max. výška max. plocha
Celoplastové 3 kg/cm² 180 cm 310 cm 2,4 m²

Rolety do Rono překladů / Popis

rolety

Roleta do Rono překladu je typ běžné předokenní rolety

Roleta do Rono překladu je typ běžné předokenní rolety. Navíjecí box s pancířem je umístěn do nadotvorového překladu, kde je pro něj překladovým systémem Rono připravena schránka.
Lamely, mohou být hliníkové (vyplněné polyuretanovou pěnou)dodávané standardně v 10-ti barevných odstínech nebo plastové v 7-mi barevných odstínech.
Hliníkové vodící lišty se připevňujído rámu okna nebo ostění a jsou dodávány ve více tvarových provedeních umožňující optimální osazení rolety. Standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i RAL provedení). Roletový box je vyroben z válcovaného hliníku. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.

Mezní rozměry

Typ váha pancíře max. šířka max. výška max. plocha
Hliníkové lamely 3 kg/cm² 250 cm 280 cm 5 m²

Rolety do Heluz překladů / Popis

rolety

Roletový překlad HELUZ slouží jako nadokenní nosný překlad a zároveň jako schránka pro osazení stínících systémů - venkovních rolet a žaluzií.

Roletový překlad HELUZ slouží jako nadokenní nosný překlad a zároveň jako schránka pro osazení stínících systémů - venkovních rolet a žaluzií. Schránka je vyrobená z jednoho kusu. Vnější i vnitřní stěny nosného roletového překladu jsouopatřeny cihelnými obklady.
V překladu jsou uvnitř prostoru pro roletu v jeho horní části zabudované lišty pro upevnění držáku hřídele rolety, které umožňují posunutí držáku rolety podle konstrukční šířky okna. Tyto prvky jsou samonosné stavební dílce a jsou vyráběny pro šířky zdiva 365, 380, 400, 440 a 490 mm a výšce 238 mm.
Schránky plní nosnou funkci a nejsou opatřeny armaturou. V systému je použita revizní klapka.

Uvnitř schránky se nachází 8-mi hranná pozinkovaná hřídel O60 mm. Na hřídel je navíjen roletový pancíř tvořený hliníkovými lamelami vypěněnými PUR pěnou (dodáváme v 10-ti barevných odstínech), nebo dutými lamelami plastovými (dodáváme v 7-mi barevných odstínech).
Lamely jsou (kromě prvních deseti lamel) po celé své délce perforované. Pancíř je na hřídel upevněn pomocí ocelových závěsných pružin a je zakončen koncovou lamelou z extrudovaného hliníku, která je opatřena dosedací těsnící gumou a plastovými zarážkami zabraňující zajetí celého pancíře do schránky.
Pancíř se pohybuje ve vodících lištách z extrudovaného hliníku, jež jsou opatřeny čistícími kartáčky. Standardně jsou dodávány v bílé a hnědé barvě (možno i RAL provedení).
Vodící lišty mohou být vsazeny do Al pouzder, které se osazují již při hrubé stavbě do ostění. Běžným doplňkem rolet dnes bývá motorické ovládání s možností skupinového řízení jednotlivých rolet a centrálním ovládáním.

Mezní rozměry

Typ váha pancíře max. šířka max. výška max. plocha
Hliníkové lamely 3 kg/cm² 270 cm 320 cm 5,5 m²

Roletový systém BAT G / Popis

rolety

Schránky jsou určeny pro rolety a jiná clonící nebo bezpečnostní zařízení

Schránky jsou určeny pro rolety a jiná clonící nebo bezpečnostní zařízení. Tyto prvky jsou samonosné stavební dílce o výšce 300mm a jsou dodávány v šířkách 300, 365 s možností rozšíření na 440 mm.
Roleta je ovládána páskou vyvedenou průchodkou ze schránky a svedenou podél okenního otvoru do podomítkového pružinového navíječe. Další možnost je ovládání pomocí nekonečného řetízku a planetové převodovky. Jako varianta je nabízeno elektrické ovládání rolet pomocí trubkového elektromotoru. Hliníkové lamely použité k výrobě roletového pancíře vypěněné polyuretanovou pěnou jsou barevně stálé a zajišťují dostatečnou tepelnou a zvukovou izolaci.

Mezní rozměry

Typ min. uložení max. šířka váha boxu max. plocha
Systém BAT G 15 cm 370 cm 30 kg/mb 8 m²